Пристрій Рефлекторно-навантажувальний "Гравістат"

Рефлекторно-навантажувальний пристрій "Гравістат" призначений для коригування статики рухів у хворих з невропатологічними порушеннями опорно-рухового апарату, у хворих на дитячий церебральний параліч (ДЦП).

Сфера застосування: ортопедія, неврологія.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 даний виріб відноситься до засобів реабілітації. Підприємство, що займається безкоштовним забезпеченням пільгових категорій населення даним виробом: http://akmea.com.ua/ua/.

Пристрій використовується в лікувальних установах ортопедичного і неврологічного профілю, а також в кабінетах ЛФК.

В основі методу динамічної пропріоцептивної корекції лежить принцип впливу на нервово-м'язовий апарат хворого за допомогою спеціального "космічного" костюма "Гравістат".

Його пристрій розроблено на основі навантажувального костюма, що застосовується в космонавтиці для зниження несприятливих наслідків невагомості на організм.

"Гравістат" забезпечує дозоване осьове навантаження, яке імітує дію збільшеної сили земного тяжіння.

Пристрій «Гравістат» складається з системи еластичних тяг і збирається з комплектуючих індивідуально для кожного пацієнта відповідно із завданням корекції його патологічної пози.

Тяги закріплюються на противагу на передній і задній поверхні тіла, задають компресійне навантаження уздовж тіла, яке діє на м'язи тулуба і нижні кінцівки. Це призводить до виникнення сильного, спрямованого в ЦНС, інформаційного потоку від рецепторів м'язів, суглобів і зв'язок.

Костюм - це всього лише тренажер, що підсилює навантаження на вибрані методистом м'язи. Головне правило - вибрати комплекс вправ і відповідно до обраного завдання натягнути тяги.